הילד הכי "קטן" בכיתה.

במקצועי אני לא פסיכולוגית ,לא יועצת ,לא מטפלת ואין לי שום תעודת הסמכה בתחום טיפול או ייעוץ בילדים.

 אבל אני אמא.

 אין בי ספק שכל אמא רוצה שהילד שלה יהיה הכי ..הכי. הכי בכל דבר.הכי בלימודים, הכי עם חברים, הכי במשפחה ובעיקר ..הכי,הכי שיהיה בריא – בנפשו ובגופו. ויש גם המון אמהות שרוצות לדעת שהילד שלהם הוא "ילד-בסדר" אולי לא "כוכב" הכיתה ואולי לא תמיד "מוביל דעה" אבל הוא בסדר,פשוט ילד ,לפעמים קשה לו ,לפעמים הוא קצת עצוב אבל היא יודעת שבסך הכל הוא ממש בסדר – לומד בסדר,חבר בסדר, "ילד בסדר".כי זה ברור שגם "ילד בסדר" הוא ילד אהוב , ויש מישהו שמחכה לו בכיתה שיגיע בבוקר ומישהו שתמיד מתקשר אליו ומתעניין למה "הוא לא הגיע" ונותן שיעורים. ויש גם את ההוא שמזמין אותו לשחק בבית שלו והכל בסדר וכשיש פרויקט בכיתה תמיד תהייה לו קבוצה. והאמת – מה כבר אמא רוצה….

(מה שבטוח זה שקט ,נחת ושלווה) ואני שואלת – מה קורה כשמשהו לא בסדר?ו"הכי הכי" הוא כבר לא? והילד "הבסדר" מרגיש – "לא בסדר"?ואין מי שיזמין לשחק ואף אחד לא מחכה שיבוא? ואין מי שמתקשר להתעניין למה הוא לא בא,ואף אחד לא בוחר בו לשום קבוצה?ומה קורה שצוחקים עליו בכיתה שהוא – שמן או נמוך או טיפש?מה קורה לילד בתוכו פנימה עמוק בלב כשהוא נאלץ "לסחוב" איתו כל יום  כזה עלבון? ולבוא לבית הספר הופך להיות משימה ממש קשה – כי הוא מרגיש לא רצוי ולא אהוב בתוך הכיתה. ואת,את הופכת להיות אמא מודאגת,מוטרדת,חוששת – ושואלת את עצמך "אך הם לא רואים שהוא פשוט נפלא?" ולמה דווקא הילד שלי ?

ואת מלאת רחמים ובודקת את עצמך מה עשית לא בסדר ומלאת ריגשות אשמה.את מוכנה להיות במקומו ולקחת ממנו את כאבו את מרגיש שזה נורא שהילד מרגיש ,מוטרד ודחוי. אז כאן לפני כולם אני פונה לכל אמא באופן אישי!לאמא שהילד שלה הוא "הכי הכי" בהכל … יש לו תמיד חברים וקבוצות למידה ותמיד בוחרים בו להיות ראשון בקבוצה.

אני מזמינה אותך לבדוק לברר מיהו הילד – "הכי קטן בכיתה" ולבקש מהבת או הבן שלך להתקשר להזמין ואולי סתם לשאול מה נישמע כי זה באמת נותן הרגשה טובה.ותבקשי שלפחות פעם אחת בכיתה יבחר בו או בה ראשון לקבוצה ובכך הוא או היא ירגישו רצויים ושייכים הרי זה כל מה שכולנו רוצים. דעי – שבכך את הופכת אמא של מישהו אחר מאושרת,פחות מוטרדת,פחות עצובה וטרודה , הרי כולנו יודעות שאמא יותר שמחה שנותנים לילד שלה הרגשה טובה,שהוא "ילד בסדר" ושהוא רצוי וחשוב ולא "הכי קטן בכיתה".

לסיכום:

בסופו של דבר,חשוב שכולנו נזכור את השיר :

"או,או אך שגלגל מסתובב לו"…סתובב,סתובב.

אודות גיבורת על